Piło-łuparka Vedkombi 410

410-0.jpg W pełni profesjonalna, wydajna, bezpieczna i łatwa w obsłudze maszyna do cięcia i łupania drewna. Wyposażona jest w solidne podwozie z blatem w kształcie litery “L”, na którym można sprawnie i bezpiecznie manipulować drewnem. Dobrze osłonięta prowadnica tnie wałki o średnicy do 41 cm, a nawet 45 cm w wersji sterowanej joystickowo.

Łańcuch piły obraca się tylko podczas cięcia, co sprawia, że maszyna jest bardzo cicha. Minimalizuje to także zużycie energii, jak również oleju do smarowania prowadnicy.

Vedkombi 410, podobnie jak i inne nasze maszyny, posiada certyfikat CE zgodnie z Dyrektywą Maszynową UE.

Długość ucinanych wałków wynosić może od 25 do 62 cm. Nóż do rozłupywania można ustawić w dwóch położeniach, w zależności od długości wałków, i na siedmiu wysokościach, w zależności od ich średnicy. Przestawianie noża odbywa się za pomocą jednej dźwigni.

Żeby skrócić cykl łupania, piłę można przesunąć o 20 cm w stronę noża rozłupującego.

Taśmociąg odbiorczy może zostać ustawiony pod trzema różnymi kątami. Można go przedłużyć o dodatkowe 150 cm (do 5 metrów). Taśma wyposażona jest w poprzeczne listwy zapobiegające zsuwaniu się drewna.

Dzięki temu, że piłę trzeba obsługiwać obiema rękoma, i że maszyna jest wyposażona w tzw. “czuwak”, a wszystkie ruchome części są dokładnie osłonięte klatkami zabezpieczającymi, jej obsługa jest wyjątkowo bezpieczna. Pomysłowe rozwiązania sprawiły, że zwiększenie bezpieczeństwa nie odbyło się kosztem zmniejszenia wydajności pracy.

Maszyna ta może być wyposażona w rozmaite akcesoria dodatkowe, które czynią obróbkę drewna jeszcze łatwiejszą, np. stelaż podawczy czy nóż gwiaździsty.

Maszynę bazową Vedkombi 410 już na etapie produkcji można wyposażyć w podajnik taśmowy, ułatwiający manipulowanie dłuższymi wałkami. W przypadku zamówienia maszyny bez podajnika, zawsze można dokupić wolnostojący taśmociąg podawczy, stanowiący wyposażenie dodatkowe (numer katalogowy 63502).

Numer katalogowy

Opis modelu

Cena netto

Piło-łuparka Vedkombi 410

Średnica łupania 41 cm (w wersji sterowanej joystickowo 45 cm). Długość wałków 25–62 cm. Nacisk 7 ton. Silnik 2×4kW/5,5KM

63474

Vedkombi 410EL – Maszyna bazowa

39 950,00

63470

Vedkombi 410EL – Maszyna w komplecie z taśmociągiem podawczym i odbiorczym oraz zaworem automatycznie regulującym siłę nacisku.

54 950,00

63470S

Vedkombi 410EL – Maszyna w kompletacji 63470 ze sterowaniem joystickowym.

69 950,00

Do podanych cen należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%. Wszystkie ceny loco sprzedający. Gwarancja 1 rok od daty zakupu. Termin realizacji zamówienia: 2 tygodnie. Dostawca zastrzega sobie prawo zmiany cen i parametrów technicznych bez wcześniejszego zawiadomienia. Powyższa informacja nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.